Szybka girlanda świąteczna na ostatnią chwilę

W natłoku codziennych obowiązków często jesteśmy zmuszeni odłożyć świąteczne przygotowania na ostatni moment. Pokażę jak łatwo i szybko przygotować girlandę, której przygotowanie zajmuje kilkanaście minut.

Zaletą takiej girlandy z pewnością jest także jej lekkość. Tradycyjne, pokaźne girlandy z naturalnych gałęzi, choć - moim zdaniem - są najpiękniejsze ze wszystkich, czasem nie możemy sobie pozwolić na powieszenie ich w dowolnym miejscu, jakie tylko przyjdzie nam do głowy. Ze względu na swoje gabaryty i wagę wymagają bowiem solidnego mocowania.

Girlanda, którą dziś prezentuję nie stwarza takich problemów. Jest lekka, łatwo poddaje się formowaniu i można przygotować ją w kilka chwil.

Materiały i narzędzia:

  • zielony łańcuch choinkowy
  • lampki choinkowe
  • małe złote bombki
  • czerwone kulki na druciku

Jak zawsze pracę będzie nadzorował najlepszy na świecie inspektor konstrukcji świątecznych ❤️.

Kubek pysznej zimowej herbaty w dłoń i można zaczynać! Podstawą mojej girlandy jest popularny i łatwo dostępny łańcuch choinkowy w zielonym kolorze. Zaczynam od skręcenia ze sobą trzech łańcuchów, aby girlanda była nieco grubsza.

Następnie równomiernie owijam całość lampkami choinkowymi.

Niektóre igiełki łańcucha zostały przyciśnięte przez przewód lampek. Aby całość wyglądała bardziej estetycznie i naturalnie, warto przeczesać łańcuch palcami. Wyciągnięte igiełki przy okazji lekko przysłonią przewód.

Do girlandy przymocowuję małe czerwone kulki, których najczęściej używa się do stroików. Rozmieszczam je w nieregularnych odstępach.

Dla dopełnienia całości jako ostatni element dodaję niewielkie złote bombki. Można zastosować również inne dowolne ozdoby, np. szyszki, laski cynamonu czy suszone pomarańcze.

Na koniec mocuję girlandę na ścianie. Tego typu ozdoby zazwyczaj możemy zobaczyć wiszące w poziomie, ale moja została zorientowana w pionie, wzdłuż narożnika ściany.

Wykonanie takiej girlandy zajęło mi niewiele czasu i nie doprowadziło do powstania wielkiego bałaganu - jak to często bywa przy różnego rodzaju DIY. Te dwie cechy powodują, że w mojej opinii jest to idealna propozycja na dekorację świąteczną na ostatnią chwilę, po którą można śmiało sięgnąć nawet w czasie największej intensywności świątecznych przygotowań.

Jakie są Wasze sposoby na szybkie ozdoby świąteczne?

Wybrane dla Ciebie