Malowanie drewnianej toaletkiDrewniane komódki i pudełka można ozdabiać różnymi technikami, jednak zazwyczaj widuję je w wersji decoupage. Niektóre z nich są naprawdę piękne, ale istnieje ryzyko, że nie będą pasowały do stylu każdego wnętrza. Czasem wystarczy farba, pędzel i kubek ulubionej herbaty, aby zapewnić sobie miłe popołudnie, a przy okazji prostą i elegancką ozdobę do pokoju.Materiały i narzędzia


- biała farba akrylowa
- primer - farba podkładowa
- czerwona farba akrylowa
- lakier bezbarwny
- pędzel
- papier ścierny

Zaczynam od pokrycia wnętrza szufladki primerem. W przypadku drewna na ogół nie jest to konieczne, ale tym razem okazało się pomocne - kolejna warstwa (różowa) zyskała idealny kolor już po nałożeniu pierwszej warstwy.
Po wyschnięciu primera delikatnie przecieram wnętrze szufladki papierem ściernym, a następnie maluję mieszanką białej i czerwonej farby akrylowej.
Całą toaletkę maluję na biało farbą akrylową. Po wyschnięciu farby szlifuję całość i nakładam drugą warstwę farby dla pełnego krycia.
Wnętrze szufladki zabezpieczam błyszczącym lakierem bezbarwnym.
Gotowe :).Jeżeli spodobał Ci się ten pomysł, podziel się nim z innymi!


Komentarze

 1. Pomysł dla osób takich jak ja, którym marzy się toaletka ale nie mają przestrzeni na kolejny mebel w mieszkaniu :) Pozdrawiam, Małgosia

  OdpowiedzUsuń
 2. Super! Ja mam w planach malować ramę lustra na biało i właśnie zastanawiałam się jakiej farby użyć. Bardzo ładnie Ci wyszło :)
  Pozdrawiam,
  Karolina
  ----------------------------------------------------------------
  Zapraszam na mojego nowego bloga! Znajdują się tam projekty, które sama szyję. Zdjęcia za to robię podczas moich małych podróży :)
  www.knaji.com

  OdpowiedzUsuń
 3. idealna dla każdej księżniczki:)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

test

 • xyz
  • abc