5 inspiracji: Seaglass - co można zrobić z morskiego szkła

W każdym kawałku szkła, oszlifowanym przez morskie fale i czas, zaklęta jest jakaś historia. Jego magia polega między innymi na tym, że próbujesz tę historię odtworzyć. Zastanawiasz się ile ma lat, skąd pochodzi i dlaczego trafił do morza. Morskie szkło jest wyjątkowe, bo jest owocem nietypowej współpracy natury i człowieka. Inne skarby Ziemi, takie jak kamienie szlachetne, są tworem przyrody, następnie szlifowane i dopracowywane przez człowieka. Ze szkłem morskim jest odwrotnie - człowiek dał mu początek, a natura nadaje mu ostateczny kształt i charakter. 
Seaglass można znaleźć na plażach całego świata. Zobacz, co można z niego zrobić.

 


1 - BIŻUTERIA


Morskie szkło jest uwielbiane przez twórców biżuterii. Mnie szczególnie podoba się w naszyjnikach. Doskonale komponuje się ze złotem i srebrem, które dodają mu szlachetności i blasku. źródła: 1, 2, 3, 4


2 - LAMPIONY I ŚWIECZNIKI


Światło świec buduje przyjemną, romantyczną atmosferę i sprawia, że wnętrze staje się cieplejsze. W odpowiedniej oprawie potrafi nadać wnętrzu ciekawego charakteru. Seaglass fantastycznie z nim współgra. Światło staje się miękkie i nabiera świeżych, optymistycznie nastrajających tonów.źródła: 1, 2, 3


3 - MOZAIKOWE BLATY


Szkiełkowa mozaika to ciekawa propozycja na metamorfozę starego stolika lub szafki.


źródła: 1, 2


4 - MOBILE

 

Co tu dużo mówić, są po prostu przepiękne. Bardzo mi się podobają te zwisające cudeńka, a szczególnie w wersji z morskiego szkła - to moje ulubione. Podejrzewam, że na polskich plażach trudno będzie znaleźć tyle szkiełek, tym bardziej w tak pięknym kolorze. Podziwiać i pomarzyć można, ale i poszukać nie zawadzi ;).


źródła: 1, 2, 3, 4


5 - ŻYRANDOLE

 

Marzy mi się taki żyrandol. To niezwykła ozdoba idealna zwłaszcza dla jasnego wnętrza. Podobnie jak w poprzednim punkcie, do stworzenia takiego dzieła potrzebujemy sporej ilości szkiełek. Jedyną nadzieją byłaby chyba tylko wycieczka na szklaną plażę w Fort Bragg ;). Szkoda tylko, że daleko... no i zbierać nie wolno. Czyli odpada.


źródła: 1, 2

Wybrane dla Ciebie