DIY - JAK ZROBIĆ NAKRAPIANE JAJKA WIELKANOCNE


Nareszcie mamy wiosnę! Ta świadomość przyczynia się do intensywnego przygotowywania świątecznych ozdób, by jeszcze bardziej poczuć wielkanocny klimat. Dziś mam dla Was zapowiadany wcześniej tutorial na nakrapiane jajka. Zobaczcie jakie to proste!Zapraszam do obejrzenia filmiku :).


W nakrętce od słoika mieszam białą farbkę z odrobiną niebieskiej, do uzyskania odpowiedniego koloru.Nakładam na jajko cienką warstwę farby. Do malowania nie używam wody.Do dziurki u dołu jajka wkładam patyczek, dzięki czemu będę mogła pomalować całą powierzchnię skorupki. Na tym etapie nie martwię się nierównym pokryciem i plamami. Kolejne warstwy zapewnią dokładne krycie.Pozostawiam jajko do wyschnięcia lub suszę suszarką do włosów. Polecam zakończyć suszenie zimnym powietrzem, bo wtedy szybciej pozbędziemy się uczucia lepkości malowanej powierzchni.Na suche jajo nanosimy kolejną warstwę farby i ponownie suszymy. Zazwyczaj trzy warstwy wystarczą do osiągnięcia pełnego krycia.Część jajek maluję innym kolorem w taki sam sposób. Tym razem mieszam białą farbkę z odrobiną żółtej i czerwonej.Uzyskuję ładny, kremowy kolor.Dalej cierpliwie maluję i suszę... ;)


 

Ostatnim etapem jest przygotowanie brązowej farby, co jest możliwe dzięki zmieszaniu czarnej, czerwonej i żółtej. Tym razem można dodać kropelkę wody.Na lekko zwilżoną szczoteczkę nakładam niewielką ilość farby. Kciukiem naciągam włosie szczoteczki, a następnie stopniowo puszczam.
Powstają kropki i drobne plamki :). Warto na koniec nałożyć jajko na patyczek, by móc opryskać je z każdej strony.


Gotowe! :)


Jajka same w sobie stanowią fajną dekorację, ale można też wykorzystać je jako element innych ozdób. Jedną z moich propozycji jest wielkanocny wieniec, który niedawno przygotowałam. Możliwości jest naprawdę sporo, wystarczy tylko użyć swojej kreatywności, której z pewnością Wam nie brakuje :). Pozdrawiam serdecznie i życzę Wesołych Świąt.

Wybrane dla Ciebie