8 KREATYWNYCH KONT NA INSTAGRAMIE, KTÓRE WARTO ŚLEDZIĆ


Kreatywność rodzi kreatywność, więc na pewno warto codziennie zażywać dawkę nowych inspiracji. Świetną bazą gromadzącą mnóstwo zdjęć niekiedy wręcz zmuszających mnie do twórczego myślenia okazał się Instagram, do którego od początku jego istnienia aż do niedawna podchodziłam jak do jeża.

Na wstępie zapraszam do obserwowania mojego nowo powstałego profilu @zrobtosama.pl. Codziennie nowe inspiracje, zapowiedzi i informacje o nowych wpisach, co pozwoli Wam być na bieżąco.
https://www.instagram.com/zrobtosama.pl/Przed Wami zestawienie ośmiu inspirujących kont, które moim zdaniem warto obserwować. Pozwolę sobie nie numerować kolejnych pozycji, bo nie chciałabym, by całość przybrała formę rankingu.

https://www.instagram.com/theproperblog/

Kolorystyka na tym profilu napełnia pozytywną energią do działania. Z przyjemnością oglądam każde kolejne zdjęcie opublikowane przez autorkę, które sprawia, że następnie ląduję na jej blogu i nie ma mnie dla świata przez najbliższe pół godziny.


https://www.instagram.com/piecescalligraphy/

Zaczęłam obserwować piecescalligraphy ze względu na swoje rosnące zainteresowanie kaligrafią. Autorka publikuje przede wszystkim zdjęcia swoich prac, a także krótkie filmiki, w których pokazuje jak powstały.


https://www.instagram.com/kerriehessillustration/

Kerrie to ilustratorka z Australii. Na jej profilu poza wspaniałymi ilustracjami w oryginalnym, charakterystycznym dla niej stylu, bardzo spodobały mi się liczne zdjęcia z udziałem kwiatów, które uwielbiam ;).

https://www.instagram.com/margo.hupert.art/

Profil polskiej artystki - ilustratorki i projektantki wnętrz, która w swojej twórczej pracy znajduje sporo miejsca dla natury i uwiecznia to na swoich zdjęciach. 


https://www.instagram.com/lorraineloots/

Twórczości tych rozmiarów nie spotyka się codziennie. Autorka pisze o sobie: "tworzę obrazy dla mrówek". Z podziwem patrzę na jej każde kolejne, maleńkie dzieło wykonane z niesamowitą precyzją.


https://www.instagram.com/redhongyi/

Profil niesamowicie kreatywnej artystki, która maluje obrazy bez użycia farb. Zastępuje je warzywami, kwiatami i wszystkim innym, co tylko wpadnie jej w ręce.

https://www.instagram.com/leifshop/

Podoba mi się kolorystyka i klimat, w jakim utrzymane są te zdjęcia. Są przyjemne w odbiorze, aż chciałoby się więcej.


https://www.instagram.com/_brittbass/

Po obejrzeniu dwóch zdjęć bez zastanowienia kliknęłam przycisk "obserwuj". Bardzo lubię połączenia jasnych, pastelowych kolorów, które dają wrażenie lekkości i świeżości, szczególnie w oczekiwaniu na nadejście wiosny "z prawdziwego zdarzenia" ;).


A Wy macie swoich ulubieńców? Koniecznie zdradźcie ;)

Wybrane dla Ciebie