DIY - METAMORFOZA KANAPY W STUDENCKIM MIESZKANIU + TUTORIAL


W wynajmowanym mieszkaniu zazwyczaj nie możemy dokonywać inwazyjnych zmian. Malowanie ścian, wymiana kafelek czy obicia kanapy zdecydowanie nie wchodzą w grę. Możemy jednak sprawić, by wnętrze było bardziej "nasze" i to całkiem małym kosztem. Czasem wystarczy parę detali, które pomogą poczuć się jak u siebie. 
Postanowiłam nadać nowe życie kanapie. Materiał był w pokryty drobnymi paproszkami, których usunięcie okazało się dość żmudne.

Postanowiłam uszyć pokrowiec. Jego ogromną zaletą jest to, że w przypadku poplamienia można go zawsze zdjąć i wyprać, a tapicerka pozostaje czysta.

Zamówiłam do tego celu gruby materiał obiciowy imitujący len. Leży na kanapie już prawie pół roku i sprawdza się świetnie.Straszny ze mnie poduszkowiec, więc na kanapie musiały pojawić się nowe poduszki. Jakiś czas temu pokazywałam jak bardzo łatwo uszyć poduszki z niepotrzebnych ubrań, zapraszam tutaj:


Tym razem poduszki powstały również w wyniku przeróbek ubrań, ale w trochę inny sposób (dodatkowo mają zakładkę). Poniżej umieściłam krótką instrukcję.
 
Moje materiały:


1. Sukienka z SH - Kupiona z zamiarem przemiany w poduszkę, spodobał mi się jej wzór. Kosztowała mnie jedyne 3zł.
2. Bezpańska męska koszulka - Gruba, porządna i przyjemna w dotyku. Najlepsze jest to, że nie wiem skąd wzięła się w moim domu. Jeżeli nikt się do niej nie przyznaje, a kolor pasuje do mojego zamysłu to potraktowałam ją nożyczkami i maszyną.
3. Koszulka w kwiatki, której już nie noszę.Sposób wykonania:
1 Wycinamy materiał tak jak na obrazku według wymiaru wkładu do poduszki.

2 Zawijamy dwa brzegi na szerokość ok. 6-10mm

3 i zaprasowujemy je.

4 Jeszcze raz zawijamy

5 i prasujemy.

6 Szyjemy wzdłuż zaprasowanych brzegów.

7 Składamy materiał prawą stroną do środka (prawymi stronami do siebie).

8 Na wierzch nakładamy wystający fragment materiału.

9 Zszywamy wzdłuż trzech brzegów zaznaczonych na obrazku.

10 Wywracamy poszewkę na prawą stronę i zakładamy na poduszkę. Gotowe :)


Oto jak prezentuje się kanapa po metamorfozie:

Wybrane dla Ciebie