DIY - DELIKATNY NASZYJNIK Z KRYSZTAŁKAMI

Tym razem zrobimy elegancki, delikatny naszyjnik na stalowej lince. Choć nie rzuca się w oczy bardzo subtelnie podkreśla kobiecą urodę i ładnie się mieni. Pasuje do wielu stylizacji. Zachęcam do prześledzenia tutoriala, bo w ten sam sposób można wykonać wiele zupełnie różnych elementów biżuterii.Potrzebne elementy:
  • linka stalowa
  • kryształki (np. Svarowski, Fire Polish)
  • srebrne kuleczki zaciskowe
  • zapięcie (polecam zapięcie typu federing)
Dodatkowo: nożyczki i szczypce.

Wszystkie materiały są dostępne w sklepie:
http://onyks.eu/


Na początku odmierzamy długość linki i przycinamy do pożądanej długości. Warto doliczyć ok. 2cm na montaż zapięcia. Linka nie powinna być pozaginana i odkształcona, bo naszyjnik będzie się brzydko układał.

Na linkę losowo nawlekamy nasze kryształki. Ja użyłam białych transparentnych kryształków typu bicone i koralików Fire Polish w kolorze luster-blue. Co jeden, dwa lub trzy kryształki nakładamy kuleczkę zaciskową, ale na tym etapie jeszcze jej nie zaciskamy.

Na oba końce żyłki nakładamy po jednej kuleczce zaciskowej.

Dodatkowo na jednym z nich powinno znaleźć się też zapięcie. Następnie krótszy koniec linki przekładamy ponownie przez kuleczkę tworząc małą pętelkę i zaciskamy kuleczkę.

Na drugim końcu linki zostawiamy tylko pętelkę na tyle dużą, by wygodnie zapinać naszyjnik.

Rozkładamy naszyjnik na płaskiej powierzchni i rozmieszczamy kryształki tak, by znalazły się w swoim docelowym miejscu.

Powinno to wyglądać mniej więcej tak, jak na powyższym zdjęciu. Rozmieszczenie koralików będzie odpowiednio bardziej gęste lub rzadkie w zależności od liczby nawleczonych koralików.
 
Ostatnim krokiem jest zaciśnięcie kulek. Najlepiej będzie to robić w poziomie, równolegle do płaszczyzny, na której leży naszyjnik.
 
Gotowe :)


Wybrane dla Ciebie