KOMEDIE, KTÓRE POMOGĄ CI PRZETRWAĆ JESIENNE WIECZORY CZ. II


Co prawda za nami już pierwsze dni grudnia, który przez panującą na zewnątrz temperaturę nie daje o sobie zapomnieć, ale nadal mamy kalendarzową jesień. Zanim Kevin na dobre zostanie sam w domu a nam przyjdzie lepić świąteczne pierogi i przedzierać się przez śnieżne zaspy, biegnij po koc i rozsiądź się wygodnie. Przed Tobą kolejna porcja komedii, które uratują Cię od jesiennych smutków.

OŚWIADCZYNY PO IRLANDZKU
Amerykanka Anna stara się dotrzeć do Dublina, aby 29 lutego oświadczyć się swojemu chłopakowi zgodnie z irlandzką tradycją. Niestety pogoda krzyżuje jej plany. Kobieta jest jednak zdeterminowana i chce dotrzeć na miejsce zanim skończy się dzień. Pomaga jej w tym poznany właściciel gospody Declan. Lubię ten film za spokój, przepiękne zdjęcia i ich niezwykły, przyjemny klimat.


DZIEWCZYNA Z ALABAMY
Znana, nowojorska projektantka mody Melanie zaręcza się. Jej przeszłość kryje jednak wiele tajemnic, między innymi małżeństwo. Powraca w rodzinne strony żeby zdobyć podpis swojego upartego męża na papierach rozwodowych. Dla tych, którzy podobnie jak ja uwielbiają klimat Alabamy i małych miasteczek będzie to strzał w 10.LEGALNA BLONDYNKA
Kolejna komedia z udziałem Reese Witherspoon. Piękna i popularna Elle zostaje porzucona przez swojego chłopaka, który twierdzi, że nie takiej narzeczonej oczekują od niego rodzice. Elle postanawia udowodnić, byłemu chłopakowi, że popełnił błąd. W związku z tym zamierza rozpocząć studia prawnicze na prestiżowej uczelni. Aleksandra Salwa napisała w swojej recenzji: "Legalna Blondynka to wyjątkowo ciepła i zabawna komedia. Jej bohaterka, głupiutka trzpiotka, niemal natychmiast wzbudza sympatię. Jest śmieszna, uroczo naiwna i wrażliwa." Te trzy zdania bardzo trafnie opisują główną bohaterkę. Zostały wydane dwie części "Legalnej Blondynki". 
BLUES BROTHERS
Jake Blues po wyjściu z więzienia chce reaktywować swój stary zespół muzyczny by zebrać pieniądze na sierociniec, w którym wychował się razem z bratem Elwoodem. Nie lubię musicali. Absolutnie żadnego, z wyjątkiem "Blues Brothers". Moim zdaniem jest kultowy i jedyny w swoim rodzaju. Nie pozostaje mi nic innego, jak tylko polecić obie części :).

PANI DOUBTFIRE
Po rozwodzie Daniel może spotykać się ze swoimi dziećmi zbyt rzadko. By częściej je widywać zatrudnia się jako gosposia u swojej byłej żony w przebraniu miłej, starszej pani. Film choć tak stary, jak ja ;) nadal pozostaje jedną z ulubionych komedii oglądanych przez całe rodziny.


PROSTO W SERCE
Alex to gwiazdor muzyki pop z lat 80, który lata świetności ma już za sobą. Dostaje drugą szansę, by świat sobie o nim przypomniał. Ma napisać piosenkę dla znanej gwiazdy i zaśpiewać ją w duecie. Nie ma problemu z napisaniem melodii, ale tekst to prawdziwe wyzwanie. Nieoczekiwanie pojawia się osoba, dzięki której nie będzie stawiać mu czoła samotnie. Film bardzo przyjemny w odbiorze i pozytywnie nastrajający. Idealny na każdy wieczór.MISS AGENT
Twardej agentce FBI zostaje powierzona misja wytropienia od lat ściganego terrorysty, który zapowiedział kolejny zamach. By ją wypełnić musi wziąć udział w konkursie piękności. Okazuje się, że realizacja będzie naprawdę trudna. Dobry film, świetny humor i wspaniała Sandra Bullock. Z czystym sumieniem polecam zarówno pierwszą jak i drugą część. Chyba wiem, co będę dziś oglądać ;).
NARZECZONY MIMO WOLI
Kariera Margaret rozwija się. Nagle kobieta dowiaduje się, że grozi jej deportacja z USA, bo jest Kanadyjką i zaniedbała procedury wizowe. Postanawia zaszantażować swojego asystenta, by się z nią ożenił. Andrew nie jest zachwycony i nie chce się zgodzić. Wkrótce oboje lądują na Alasce, za którą uwielbiam ten film najbardziej. Można powiedzieć film w sam raz "na teraz" ;).

To chyba ostatni z jesiennych postów w tym roku, od jutra zaczynam prężne przygotowania do zimy i świąt.
Jeśli nie widzieliście pierwszej części komediowej listy to zajrzyjcie tutaj--> Komedie, które pomogą Ci przetrwać jesienne wieczory cz. I. To co dziś oglądacie? :)

Wybrane dla Ciebie