DIY - JAK USZYĆ PODUSZKI


Która z nas nie marzy o sofie czy łóżku z pokaźną stertą pięknych poduszek... Patrząc między innymi przez pryzmat naszego portfela często stwierdzamy, że może innym razem. Rzeczywiście, poszewki i gotowe poduszki bywają naprawdę drogie, a szczególnie te, które najbardziej nam się podobają. Tak bywa, ale znalazłam na to radę. W końcu co stoi na przeszkodzie, żeby uszyć poduszki samodzielnie?
Nie obawiaj się, jeśli nie umiesz zbyt dobrze szyć, albo nie masz maszyny do szycia. Zadanie jest dziecinnie proste, zawsze możesz zszyć poduszki ręcznie, a właściwie, to wcale nie musisz szyć. Możesz skleić materiał gorącym klejem.

Skąd wziąć materiał? Z Twojej szafy. Założę się że masz w niej przynajmniej kilka ubrań, których już nie nosisz i sama do końca nie wiesz, dlaczego jeszcze się ich nie pozbyłaś. Właśnie teraz mogą się przydać do uszycia fantastycznych poduszek. Podczas porządkowania swojej szafy znalazłam całe pudło ubrań, które trzymam chyba tylko z sentymentu, ale wiem, że prawdopodobnie już nigdy ich nie włożę. Czas się od nich uwolnić. Wybrałam z nich kilka tych, które mają ładny materiał i kolorystycznie pasują do mojego pokoju.

1. Poduszka ze spódniczki (pierwsza od prawej, różowa i wzorzysta). Nigdy jej nie włożyłam, bo jak na spódniczkę jest dla mnie zbyt "dzika". Została kupiona z myślą o uszyciu poduszki i w tym wydaniu jak najbardziej mi się podoba.
Odcinamy gumkę i dolny szef spódniczki.
Wywracamy na lewą stronę i zszywamy jeden z odciętych brzegów.
Wywracamy na prawą stronę i wkładamy poduszkę do środka.
Zszywamy drugi brzeg na stałe lub wszywamy zamek, guziczki, rzepy czy inne, dowolne zapięcie.
Poduszka jest gotowa.

2. Poduszka ze swetra (druga od prawej, szara i wełniana). Sam sweter źle na mnie leżał i wyglądałam z nim niekorzystnie. Materiał bardzo mi się podobał, więc za wszelką cenę chciałam go wykorzystać.

Rozcinamy sweter tak, aby dolna odcięta część przypominała prostokąt lub kwadrat.
Tak jak poprzednio, wywracamy na lewą stronę i zszywamy odcięty brzeg.
Przeciągamy na prawą stronę i wkładamy poduszkę.
Zamykamy szwem lub wstawiamy dowolne zapięcie.

Mamy kolejną poduszkę!


Pozostałe powstały analogicznie, z koszulki i sukienki. Trzeba poszukiwać prostych krojów bez marszczeń i udziwnień, z których można łatwo wyciąć kwadrat odpowiadający rozmiarem naszej poduszce. Polecam też polowania w SH czysto pod kątem pozyskiwania fajnych materiałów na poduszki, bo to prawdziwa kopalnia diamentów.

Wybrane dla Ciebie