DIY - WISIOREK / ŁAPACZ SNÓW W 2 MINUTY

Łapacz snów to popularny indiański amulet, wieszany nad łóżkiem lub przy wejściu do domu.  
Według wierzeń Indian, zanim sny trafiły do głowy, miały przechodzić przez łapacz. Koszmary grzęzły w siatce, natomiast dobre sny przeciskały się i spływały po piórkach na śpiącego. Dziś łapacz snów zwykle stanowi wyłącznie ciekawą ozdobę o charakterze etnicznym, a jego motyw coraz częściej pojawia się nie tylko w wystroju wnętrz, ale także w biżuterii. 
Tradycyjne łapacze snów były zdobione m.in. koralikami, pazurami, czy końskim włosiem, co miało zapewniać spełnienie snów i ochronę. Ponieważ interesuje mnie jedynie jego aspekt dekoracyjny, zrezygnowałam z tych wszystkich dodatków i przygotowałam bardziej nowoczesną wersję w formie długiego naszyjnika. Wykonanie jest śmiesznie proste i zajmuje nie więcej, niż 2 minuty.


Materiały:

- okrągła zawieszka ze stali chirurgicznej
- trzy piórka ze stali chirurgicznej
- łańcuszek
- zapięcie
- kółeczko zaciskoweZawieszki ze stali chirurgicznej są niedrogie, a przy tym estetycznie wykonane i mają ładny, lustrzany połysk. Na pewno jeszcze kiedyś ich użyję, nie tylko do przygotowania biżuterii.Doczepiam piórka do okrągłej zawieszki.

Docinam łańcuszek do odpowiedniej długości i nawlekam wisiorek.Na końcach łańcuszka umieszczam zapięcie i kółko zaciskowe.Gotowe! :)

Komentarze

 1. uwielbiam wszelkie łapacze :) bardzo chętnie bym nosiła taki naszyjnik

  OdpowiedzUsuń
 2. Niby taki prosty, ale świetny pomysł :).

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale to fajnie wygląda! Co to za zawieszki i gdzie je można kupić?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zawieszki Circle, są w sklepie Korallo. ;)

   Usuń
  2. O jaki wybór dziękuję bardzo na pewno coś wybiore :)

   Usuń

Prześlij komentarz

test

 • xyz
  • abc