DIY - ZIMOWE ŚWIECZNIKI


Dni są coraz chłodniejsze, więc do wystroju zaczynam wprowadzać elementy podgrzewające atmosferę. Na pierwszy ogień poszły świeczniki. Dają bardzo ciepłe, przyjemne światło i naprawdę ciekawie się prezentują, a wszystko, co potrzebne do ich wykonania znajdziesz w swojej kuchni.
Przygotuj:
- małe szklanki
- sól gruboziarnistą (może być też zwykła drobna sól - efekt będzie inny ale ładny)
- gęsty klej z mąki (mąka pszenna + woda w proporcjach 1:1)Przyda się też suszarka do włosów.
Zaczynamy od nałożenia bardzo grubej warstwy kleju na szklankę. Kryształki soli muszą się w niego wtopić, bo w przeciwnym razie w ogóle nie będą się trzymać. Następnie obtaczamy szklankę w soli i delikatnie dociskamy, żeby klej mocniej złapał kryształki.

Polecam od razu wysuszyć nasze dzieło suszarką. Ja za pierwszym razem tego nie zrobiłam i w ciągu kilku minut wszystko "zjechało" do połowy szklanki.Gotowe. Uciekam zrobić sobie takich więcej i Was też zachęcam do wykonania takiej ozdoby. Pamiętajcie o trzymaniu świecznika z dala od wilgoci i o zapaleniu świeczki dla pełnego efektu ;).


Komentarze

 1. Super pomysł. Świetnie to wygląda :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale fajne :). Wygląda jak ogień zaklęty w śniegu i lodu. Achh...

  OdpowiedzUsuń
 3. Swoją drogą świecznik jest świeczny!

  OdpowiedzUsuń
 4. Pięknie wyglądają te świeczniki a co dopiero gdy zapali się je wieczorem, nadadzą dużego uroku i klimatu. Problem zawsze tylko z tym, gdy świeczka lub jakiś podgrzewacz zaczyna okopcać ścianki. Sama też robiłam własne takie http://www.open-youweb.com/jak-zrobic-prosty-swiecznik-diy/ te z puszki, które trzeba podziurkować. Mam pytanie, może znacie może jakąś farbkę, która nie będzie odpryskiwała od ciepła?

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

test

 • xyz
  • abc