DIY: USZYJ SOBIE KAKTUSA - FILCOWA PODUSZECZKA NA SZPILKI

Szpilki to nieocenione, małe pomocniczki podczas szycia, pod warunkiem, że zawsze są pod ręką. Uszyjemy sobie poduszeczkę, która oprócz tego, że doskonale spełnia swoje zadanie, jest też fajnie wyglądającym gadżetem i nie wymaga podlewania ;). 

MATERIAŁY I NARZĘDZIA:


   arkusz zielonego filcu o grubości 1mm

   biała nitka + igła

   malutka doniczka ceramiczna

   pistolet z gorącym klejem

   mały kłębek wypełnienia do poduszek

   kawałek tektury

   ołówek/długopis

   ostre nożyczki
Zaczynam od zrobienia szablonu. Szkicuję kształt kaktusa na tekturze i wycinam go.Odrysowuję szablon na filcu 6 razy i starannie wycinam.Podwójną nitką starannie zszywam po dwa filcowe elementy. Zwracam uwagę na to, by za każdym razem wkłuwać igłę w równych odstępach i zaciskać nitkę z jednakową siłą.Otrzymałam trzy elementy.Następnie układam je równo, jeden na drugim i zszywam po osi symetrii, dość ściśle.Powstało sześć tunelików, które wypycham wypełnieniem do poduszek. Aby dokładnie wypchać najgłębsze miejsca, pomagam sobie długopisem.Na koniec wklejam kaktusa do doniczki za pomocą gorącego kleju.Poduszka na szpilki w kształcie kaktusa jest już gotowa. Prawda, że proste? :)

Komentarze

 1. Mega świetne i mega proste :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny! Z daleka wygląda jak prawdziwy. :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Fantastyczny pomysł ! Świetnie wykonałaś kaktusika :) Niezwykle precyzyjnie :) Z chęcią wykorzystam ten pomysł :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Hej :) świetne to, a gdzie można kupić takie mini doniczki?

  OdpowiedzUsuń
 5. O, mam ten sam problem. To chyba jakaś tajemna wiedza, skąd takie doniczki się biorą. W ogrodniczych itp najmniejsze sa 7 cm srednicy....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moja doniczka była po małym, żywym kaktusie. Podobno czasem można takie kupić w marketach budowlanych i sklepach z ozdobami.

   Usuń

Prześlij komentarz

test

 • xyz
  • abc